Haber

TCG Anadolu’ya İstanbul Boğazı’ndan geçerken yunuslar eşlik etti

Dünyanın ilk SİHA gemisi ve Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu’nun İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında yunusların eşlik ettiği anlar saniye saniye görüntülendi.

Dünyanın ilk SİHA gemisi ve Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu, İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e geçerek halkı selamladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “Avara” emrinin ardından Sarayburnu limanından ayrılan TCG Anadolu, Dolmabahçe Çalışma Bürosu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 21 top ateşi ve çitayla karşıladı. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı helikopter ve uçakların eşlik ettiği İstanbul Boğazı geçişinde de renkli manzaralar yaşandı. Diğer gemiler tarafından düdüklerle karşılanan TCG Anadolu, İstanbul Boğazı’nın iki yakasında toplanan vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

BEBEK EŞLİK TCG ANADOLU

İstanbul Boğazı’ndan TGG Anadolu’ya geçişte yunusların eşlik ettiği anlar da görüntülendi. Bakan Hulusi Akar’ın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TCG Anadolu gemisinde askerlere telsizden yaptığı telefon görüşmesini dinlerken görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu