Haber

Niğde Valiliği ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlülerin kamu hizmetinde çalıştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Niğde Valiliği ile Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı arasında mahkûmların kamu hizmetinde çalıştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Valilikte düzenlenen imza törenine Vali Cahit Çelik, Başsavcı Ufuk Mustafa Süren ve Kontrollü Özgürlükler Müdürü Haydar Demir katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Cahit Çelik, protokolün tutukluların topluma kazandırılmasını amaçladığını belirterek, “Biz, faydalı bir işte çalıştırılmasına karar verilen hükümlülerin çalışma saatlerinin uygun olmasını sağlamayı amaçladık” dedi. Kamuoyuna sunmak, yeniden suç işlemelerini engelleyen unsurların giderilmesi ve güçlendirilmesini sağlamak. Hükümlülerin sosyalleşmesini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak amacıyla, “Verimli, verimli, özgür bir topluma uyumlarını kolaylaştırmak için iş birliği protokolü imzaladık. Hukuka ve toplum kurallarına saygılı, sorumlu bir yaşam tarzı.” ifadelerini kullandı.

Protokol kapsamında denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan hükümlü ve tutuklular, Niğde Valiliği, kaymakamlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarında temizlik, genel idare hizmetleri, bakım-onarım ve çevre düzenleme işlerinde çalıştırılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu