Haber

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dağ: İzmir benim kıymetlim

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aday Tanıtım Toplantısı’nda AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak açıklanan Hamza Dağ, İzmir’e dönüşünde havalimanında coşkuyla karşılandı. Dağ; “İzmir’i yeniden ayağa kaldırmak için koşacağız, durmadan koşacağız. Kendimizi, insanımızı, tüm hayatımızı bir kenara bırakarak deli gibi koşacağız. Biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız. Bu kardeşiniz bakıyor.” İzmir’de ailesine aynı gözlerle bakıyor.İzmir “Benim kıymetlimdir” dedi.

Yerel seçimlerde aday olacak 17’si büyükşehir olmak üzere 48 ilin belediye başkanlarının açıklandığı AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamza Dağ olduğunu açıkladı. Toplantının ardından bugün İzmir’e dönen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Adnan Menderes Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. ‘İzmir’e Dağ Gibi Cumhurbaşkanı’, ‘Barışın garantörü Hamza Başkan’, ‘İzmir’in şerefi Hamza Başkan’ gibi pankart ve bayraklarla karşılanan Hamza Dağ, İzmirlileri selamladı. Karşılama programına AK Parti İzmir Milletvekilleri Eyyüp Kadir İnan, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Şebnem Bursalı, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu da katıldı. Programda İzmirlilere seslenen Dağ, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde İzmir’de eserler ürettik, iz bıraktık. İnsanların gönüllerine girdik. Bir İzmir çocuğu olarak şunu çok net söylüyorum; asla vermeyeceğiz” dedi. Tüm İzmirli çocuklara daha yaşanabilir bir şehir bırakana kadar çabamızı, özverimizi, kararlılığımızı sürdüreceğiz. İzmir’in yeniden ayağa kalkması için koşacağız, durmadan koşacağız. Kendimizi, insanımızı, tüm hayatımızı bir kenara koyacağız. ve deli gibi koşarız. Biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız. Öyle olmaya devam edeceğiz. Bu kardeşiniz İzmir’e de ailesine baktığı gözle bakıyor. İzmir benim kıymetlim. “Bir şey eksik olsaydı, Bundan dolayı üzülür ve endişelenirdim” dedi.

‘YAŞAMAKTAN GURUR DUYDUĞUM YER İZMİR’

Konuşmasında İzmir’e değinen Dağ, “Adına şiirler, destanlar yazılan şehir, kurtuluşun sembolü, ilk kurşunun sahibi, istiklal ateşimizin yakıldığı şehir, Zübeyde Hanım’a ev sahipliği yapan şehir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gözbebeği Çakabey ve Umur Bey.” Doğasıyla, coğrafyasıyla, tarihiyle, insanıyla Rusya’nın fethettiği şehir, vatana göz diken düşman, denize dökülen şehir canım İzmir. Hayatımın en özel günlerini geçirdiğim, en tatlı anıları biriktirdiğim, yaşamaktan gurur duyduğum, her sokağında mutluluğu, huzuru ve sevgiyi yaşadığım İzmir. Üniversite hayatımı geçirdiğim, çocuklarımın doğduğu, meslek hayatıma başladığım, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etme ayrıcalığına sahip olduğum, esnafından çiftçisine kadar her bireyin derdiyle ilgilendiğim İzmir Sanayicisinden balıkçısına kadar 7’den 70’e, “Artık sadece seni konuşmanın, sadece seni düşünmenin, sadece senin için çalışmanın zamanıdır” dedi.

‘İZMİRLİLERİN TÜM SORUNLARININ VE SORUNLARININ VAKFIYIZ’

Bugün Örgütün ve İzmir’in teveccühü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle yeni bir yola çıktıklarını belirten Dağ, “Bizleri bir kez daha onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Genel Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. İnançlarından dolayı ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Türkmen Bey Devlet Bahçeli’ye, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Cumhur İttifakı’nın çok değerli paydaşlarına teşekkür ediyorum. Yüreğine, duasına, yüreğine sağlık, dua eden herkesten Allah bin kere razı olsun. Bu süreçte sevgi ve destek yanımızdaydı.Cumhuriyetimizin hikayesi İzmir’den başladı.Hasan Tahsin’in ilk kurşunu İzmir’de;tüm ülke.Milli mücadele ruhuna dönüştü.İşte burada bir yazı yazmak için yola çıkıyoruz. İlk kurşunun atıldığı, bağımsızlık ateşinin yakıldığı İzmir’de yeni bir hikaye.Bu şehrin her sokağında, caddesinde, mahallesinde deneyimlerimiz var.Kozağaç’ta, Evka 1’de, Kordon’da, Gümüşpala’da Bahçelievler’e adım atmadım. Şehir bizi arka sokaklarında büyüttü. Öğrencilik yıllarımız, gençliğimiz, en güzel günlerimiz burada geçti. Yıllar geçti, hala buralardayız. Yaşadığımız sürece burada olacağız. Bugün bu şehirde büyümüş, bu şehirde Hamza Dağ olan kardeşiniz olarak gönül rahatlığıyla söylüyorum; Kentimizin ihtiyaçlarını, gençlerimizin sorunlarını, esnafımızın beklentilerini, sanayicilerimizin isteklerini, çiftçilerimizin sorunlarını, kısacası İzmir’in ve halkının tüm sorun ve sıkıntılarının bilincindeyiz; Bunları çözecek iradeye sahibiz dedi.

‘ÖĞRENCİLER BU ŞEHİRDE YAŞARKEN HER ZAMAN ZARAR GÖRMEMELİ’

Dağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bornova Küçükpark’taki öğrenci kardeşlerimizin bu şehirde yaşarken sürekli sıkıntı çekmemelerini istiyoruz. Gençlerimiz mezun olduktan sonra iş bulmak için bu keyifli şehre veda etmek zorunda değiller. Sevgili emeklilerimiz Karşıyaka Alaybey’de yaşayanlar nefes alacak yer bulamadıkları için evlerine kapanmak zorunda kalmıyorlar.” Konak Kemeraltı ve Anafartalar’daki esnafımız her yağmur yağdığında “İş yerimi su basar mı?” endişesi taşımasın. Çiğli Organize Sanayi’deki sanayicilerimiz dünyayla rekabet etmek varken yerel aktör olarak kalmamalı. Tüm İzmirlilerin ulaşım sıkıntısı nedeniyle saatlerce yollarda vakit geçirmek zorunda kalmaması gerekiyor. Ancak umutsuzluğa ve karamsarlığa asla yer yoktur. Çünkü biz İzmir’iz, başarabiliriz. İnşallah İzmir’i daha keyifli, daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeyi hep birlikte başaracağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İzmir’i temsil etme görevini üstlendiğim 4 dönem boyunca bunun için çabaladık. Hayatımda hiç kimseyi diğeri gibi görmedim. Siyasi görüşü ne olursa olsun tüm İzmirli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilendik ve sorunlarının takipçisi olduk. Onların sorunlarını kendi sorunumuz gibi gördük. Ödemiş’in Günlüce, Bengusu, İlkkurşun, Çaylı, Kaymakçı, Kiraz’ın Umurlu, Karaburç, Çatak, İstiklal, Tire’nin Kahrat, Büyükkemerdere’sinde, Konak’ın Gül Sokak ve Gültepe’sinde, Karaburun’un Eylenhoca, Mordoğan, İskelesi’nde, Bergama’nın Yuntdağı, Kozak, Madran’da, Zafer, Bornova Kazımdirik’te, Çamdibi’nde, Doğanlar’da, Naldöken’de, Karabağlar’ın İnönü Caddesi’nde, Basın Sitesi’nde, Limontepe’de kısacası bu kardeşiniz güzel İzmir’imizin 30 ilçesine, 1300 mahallesine. Bunun için çok çalıştı ve izler bıraktı.”

‘ŞEHRİMİZE KATKI SAĞLAYACAK HER ÇALIŞMADA YEREL YÖNETİMLERİN YOLUNU HAZIRLADIK’

İzmir’e verilen hizmetlere değinen Dağ, “İzmir’imize büyük değer katan son başbakanımız Binali Bey’in büyük gayretleriyle Sabuncubeli ve Konak Tünelleri inşa edildi, Alsancak Mustafa Denizli ve Göztepe Gürsel Aksel stadyumları inşa edildi. Adnan Menderes Havalimanı’nın kapasitesinin arttırılması, Foça, Ödemiş ve Menderes devlet hastanelerinin inşaatında, İzmir Şehir Hastanesi’nin işletmeye alınmasında, Menemen, Aliağa ve Çandarlı Otoyolu inşaatında, Bergama’da serbest bölgelerin açılmasında ve Menemen, Kınık’ta, Urla Teknokent’te TOKİ konutlarının inşaatında, yanı başımızdaki ESBAŞ’ın genişletilmesinde, İzmir Depremi sonrası bu kentte 5 bin konutun yapımında bu kardeşimizin emeği, katkısı ve izi var. birçok okul ve KYK yurt inşaatında, şehrimize değer katan sayısız proje ve çalışmalarda.Tüm bunların yanı sıra CHP ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyelerinin yürüttüğü projelerin hızlandırılmasına ve onaylanmasına katkı sağlıyoruz. Şehrimize katkı sağlayacak her çalışmada yerel yönetimlerin önünü açtık. Çünkü bizim için konu İzmir olunca akan sular duruyor. Biz işimizi bırakıp İzmir’imize hizmet etme telaşındayız. “Bizim için değerli olan İzmir’dir, İzmirli hemşehrilerimizdir” dedi.

‘PLANLARI BOZMAK ZORUNDAYIZ’

Kendilerini değil, şehrini düşünme, itibarını değil şehrini düşünme, söz değil proje üretme, ‘göreceğiz’ değil ‘yapacağız’ deme ve çözüm bulma anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Bahane değil, Dağ, “Belediye ile merkezi hükümetin uyum içinde çalışması anlayışını hakim kılacağız. İzmir’i akıllı ve çağdaş bir şehir olarak geliştireceğiz. Altyapı sorununu tarihe gömeceğiz. Deprem riskine karşı her türlü tedbiri almış bir şehircilik anlayışını hayata geçireceğiz. İzmir’i metro ağlarıyla donatacağız. Trafik sorununu ortadan kaldıracağız. Bu şehre temiz bir körfez sunacağız. Bunu yapacağız. Halkımız İzmirliler evlerine, işlerine gitmekten mutlu olacaklar. Rahat bir hayatları olacak. Çünkü İzmirli kardeşlerim belayı değil, yaşanabilir, huzurlu bir şehri hak ediyor. Bizi hiçbir zaman kısır tartışmaların ve polemiklerin içinde görmeyeceksiniz. Bu seçim yerel seçimdir. Bu yarış bir hizmet yarışıdır. İzmir’in kalkınma yarışıdır. İzmirli hemşerilerim artık boş sloganlar, kahramanlık konuşmaları duymak istemiyor. Kimsenin modası geçmiş siyasi tartışmalarla gerçekleri örtbas etmesine izin vermeyeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni otorite merkezi olarak görenlerin planlarını bozmak zorundayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bazı zümrelerden menfaat sağlayan bir kurum haline gelmesine engel olmamız lazım. İzmir’in çocukları İzmir’e hizmet edecek. İzmir’in bir 5 yılı daha kaybedecek vakti yok. “4,5 milyon İzmirli vatandaşımın İzmir’in modern şehir konseptinin gerisine düşmesine artık sabrı kalmadı” dedi.

‘EN İYİ BİLDİĞİMİZ ŞEYİ YAPACAĞIZ’

Yerel seçimlerin yapılacağı 31 Mart gecesinin herkesin mutlu olacağı, geleceğe daha heyecanla bakacağı bir gece olacağını belirten Dağ, “31 Mart’tan sonra gelecek güzel günleri memnuniyetle karşılayacağız. , hep birlikte. İzmir markasını yeniden zirveye taşıyacağız. İzmir hak ettiği hizmetleri alacak, onu gerçek belediyecilikle tanıştıracağız. Artık sadece dağlarında değil sokaklarında da çiçekler açacak. Artık İzmir’e sel değil, yağmur bereket getirecek.İzmir 7/24 yaşayan bir şehir olacak.Kültür, sanat, sanayi, bilişim ve turizmin başkenti olacak.İzmir artık derin bir nefes alacak.İzmir İzmir’in Efes ve zeybekleri yeni bir hikaye yazmaya hazır. İzmir’in gençleri ve kadınları bir güne daha merhaba demeye hazır. Artık tüm İzmir birlikte yeni bir hikaye yazmaya hazır. İzmir kazandığında hiçbir İzmirli olmayacak Kaybet, İzmir aynı tatlı İzmir olacak, Ama çok daha güzel olacak, Zamandan çok işimiz var. En iyi bildiğimiz işi yapacağız. 31 Mart’ta İzmir kazanana kadar kapı kapı dolaşıp çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu yolun sonu Allah’ın izniyle aydınlıktır. Mücadele bizden, başarı Allah’tan. İnşallah 31 Mart akşamı sizlerin desteğiyle bu kardeşiniz şehrin hakimi olacak” dedi.

‘İZMİR’İN ARKASINA DAĞ, DAĞINA ÇİÇEK ZAMANI GELDİ’

Programda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, “İzmir’in arkasında dağ, dağlarında çiçekler, yaralarına şifa, özlemlerine kavuşma zamanı var. Keyifli İzmir yıllardır zaman kaybetmiş, yıpranmış. öngörüsüzlüğün, beceriksizliğin ve planlamasızlığın pençesinde, halkının kaygısını umursamayan umursamaz bir yönetim.” Tükenmiş durumda. Çeyrek asırdır Keyifli İzmir, onu İzmir yapan bedelinden ve hak ettiğinden mahrum bırakılmış, sadece yüzü değil, her uzuv, her hücresi hastalanmıştır. Peki tedavisi nerede? Kimde var? O dermanın İzmir’deki adı Hamza Dağ’dır. Üyelerinin tamamı hasta. “Onun özünde bu özellikler vardır; duruşu milletin timsalidir, dava ve hizmet adamıdır. Şifa adaletinde ve başarılarındadır. ‘Ben’ değil, ‘biz’ diyen yüreğindedir. Önce ‘İzmir’ diyor, İzmir’in onun güvenine sarılacağına inanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort